Управління гуманітарного розвитку
Методичний кабінет   


П`ятниця, 03.05.2024, 08:09
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Пошук

Віртуальнийкабінет
Віртуальний кабінет виховної роботи

Новини Освіта.UA

Нова школа

Всеосвіта
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Головна » 2015 » Березень » 3 » Семінар-практикум для керівників шкільних МО вчителів-словесників «Нестандартні форми методичної роботи»
18:31
Семінар-практикум для керівників шкільних МО вчителів-словесників «Нестандартні форми методичної роботи»

Семінар-практикум для керівників шкільних МО вчителів-словесників «Нестандартні форми методичної роботи»

3 березня Кіровська ЗОШ І-ІІІ ступенів  Бориспільського району Київської області вітала керівників шкільних МО вчителів-словесників на семінарі «Нестандартні форми методичної роботи».

Зі вступним словом звернулися  до присутніх завідувач районним методичним кабінетом Кравцов Віктор Іванович та методист РМК Агаркова Тетяна Михайлівна.

Методичний модуль семінару відкрила директор школи, учитель української мови та літератури, Кравцова Лариса Євгеніївна лекцією з елементами бесіди та презентацією «Інтегрований урок як вид інноваційної діяльності». Лариса Євгеніївна розкрила суть поняття інтеграція, наголосила на тому, що інтегрований урок – це тип уроку, у якому органічно поєднуються відомості різних навчальних предметів навколо однієї теми, що сприяє інформаційному збагаченню сприймання, мислення і почуттів учнів за рахунок залучення цікавого матеріалу, що також дає змогу з різних сторін пізнати певне явище, поняття, досягти цілісності знань. Вона розкрила найрізноманітніші форми інтегрованих уроків, їх переваги над традиційними. При вивченні шкільного курсу української і світової літератур особливу роль відіграють уроки порівняльного аналізу – компаративного.  Учасники семінару переконалися, що такі уроки є ефективними, насиченими додатковим матеріалом, дають учням цілісне уявлення про літературний процес. Увагу присутніх було звернуто на використання інтерактивних  методів роботи з класом, за умілого використання яких до роботи залучаються всі учні, що сприяє виробленню соціально важливих навичок роботи в колективі, взаємодії, дискусії.

В навчальному модулі семінару учасники відвідали інтегрований урок-дослідження «Елементи імпресіонізму у новелі  М. Коцюбинського "Intermezzo", який провели учителі: Колесник Інна Олександрівна, учитель художньої культури, Ісматова Наталія Андріївна, учитель образотворчого мистецтва, Молнар Віта Василівна, учитель української мови і літератури. На уроці були використані випереджувальні завдання, робота з текстом, інтерактивні вправи: «Гроно», «Незакінчене речення», «Ідейний ланцюжок». Увиразнили урок прослуховуванням музики К. Дебюссі, демонстрацією картини К. Моне «Імпресія. Схід сонця».

Тренінг «Від творчого вчителя до творчої особистості учня» провели заступник з навчально-виховної роботи Тичина Людмила Павлівна та учитель української мови і літератури, керівник районного МО вчителів-словесників, Дмитренко Анеля Андріївна. Учителям запропонували інтерактивні вправи, які допомогли представити кожного учасника семінару, виявити його творчий потенціал, спонукати до активної роботи. Усім сподобалися вправи «Статут шкільного життя» (прийняття правил роботи), «Карта» (представлення себе і свого навчального закладу), «Я люблю свою професію тому, що…», «У творчій лабораторії», «Райський сад» (представлення інтерактивних технологій навчання).

В підсумках семінару були вироблені рекомендації головам МО вчителів-словесників.

Переглядів: 667 | Додав: Vik | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Календар
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Захищай свої права

Сайт існує

сайт СР

громади

Педпреса

Сайти

Архів записів

Статистика

Онлайн всього: 21
Гостей: 21
Користувачів: 0

©Усі права захищено.Прохання при копіюванні матеріалів робити посилання на www.metodbr.at.ua