Управління гуманітарного розвитку
Методичний кабінет   


Неділя, 19.05.2024, 08:37
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [34]

Пошук

Віртуальнийкабінет
Віртуальний кабінет виховної роботи

Новини Освіта.UA

Нова школа

Всеосвіта
Курси, вебінари, олімпіади. Портал Всеосвіта.

Головна » Статті » Мої статті

Моря перелетиш і не впадеш, допоки буде в серці рідна мова...
        Колись, ще в студентські роки, у мене з професором філології за­в'язалася дискусія. Він говорив, що мова - це не лише побудова звуків у певній послідовності, це стан душі й особливий метод розшифровки навко­лишнього світу. Тоді важко було збаг­нути важливість його слів, але протя­гом всього навчання він виховував у своїх студентів велику пошану і лю­бов до української мови.

Сьогодні мовні дискусії тривають, і вже у багатьох своїх аспектах стали риторичними. Одні бачать в Україні двомовність, інші відстоюють ту мову, якою їх виховували батьки. Проте, як на мене, це все одно, що вибирати між рідною дбайливою матір'ю і мачухою із сусіднього будинку. З ким же буде краще дитині - нашому майбутньому?

Нещодавно пощастило побувати на обласному семінарі-практикумі для вчителів української мови. Темою для обговорення стала «Роль світлиці ук­раїнського слова у формуванні націо­нальної свідомості».

Кожна хатина має свою світлицю. По ній можна судити про духовний світ його господарів. Картини, симво­ли, вишивки, ікони - це ті атрибути, без яких українська хата не може бути цілісною. Саме в такому стилі облаш­тований навчальний клас-світлиця Вороньківської школи. Тут щодня проходять уроки. У світлиці зібрано матеріали про походження українсь­кої мови, про те, яке місце вона зай­має серед інших слов'янських мов. Журнали, газети, книги розповідають учням про те, яких переслідувань заз­нало рідне слово за часів правління російської монархії та радянської імперії.

Зі світлицею знайомила присутніх заслужений вчитель України Надія Іванівна Гриценко. Вона вчить дітей рідної мови та літератури і знає бага­то захоплюючих історій з життя ви­датних українців. Ці люди колись хо­дили вороньківськими вуличками і були залюблені у рідну мову. На таких розповідях виховуються прекрасні талановиті особистості. Вони пиша­ються своєю мовою, школою, історією.


Того дня побували гості ще в од­ному дивовижному навчальному класі – краєзнавчому музеї вжиткового мистецтва. Там працює художня студія. Діти торкаються до культу­ри свого народу, виплеканої й збере­женої багатьма поколіннями. У кож­ної представленої тут речі є своя історія, яку з радістю повідала при­сутнім Ольга Василівна Черпак, за­ступник директора школи з навчально-ви­ховної роботи. А потім всіх запроси­ли до музею літератури рідного краю. Тут нас чекав справжній концерт за участю акторів шкільного театру «Барвінок»...

Потім увесь вечір я думала про вороньківську загальноосвітню школу. Тут навчаються прекрасні талановиті діти і працюють справжні Вчителі. Вони не просто викладають шкільні дисципліни, а дбають, щоб діти торка­лися до самої  душі предмета. У шкільних класах створено таку ат­мосферу, щоб предмет хотілося знати. Старезні лави, діжки, судники, одяг, літературні пам'ятки передають своє тепло учням і виховують в них ду­ховність. Саме ці учні, закінчивши школу, є морально сформованими осо­бистостями. Вони вже мають життєві цінності й вміють їх захищати. В цьо­му велика заслуга вчителів, які, вик­ладаючи шкільну програму, оперують не голими фактами з підручників, а дають почуття реальності в тому чи іншому аспекті предмета. Саме такі викладачі виховують сильну украї­нську націю.

Наталія Шевченко

Трудова Слава


Джерело: http://voronkiv-school.at.ua/
Категорія: Мої статті | Додав: svmarch (21.11.2009) | Автор: Наталія Шевченко
Переглядів: 1127 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Захищай свої права

Сайт існує

сайт СР

громади

Педпреса

Сайти

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

©Усі права захищено.Прохання при копіюванні матеріалів робити посилання на www.metodbr.at.ua