Адреси передового педагогічного досвіду
Гриценко Н.І., Марченко С.В., Вороньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, вчитель української мови та літератури.
Історія Вороньківської школи в особистостях. Нариси, спогади, есе посібник – Вороньків, 2015. – 88 с.
.Ковальчук С.О., Вороньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, вчитель української мови та літератури.
Звичаї – скарб українського народу: навчально-методична розробка. – Вороньків, 2015. – 34 ст.
Косовець О.О., Процівська загальноосвітня школа І ступеня.
Школа як осередок розвитку громади: З досвіду створення соціально-громадських проектів з ефективного партнерства по розвитку сільської початкової школи – Проців, 2015. – 12 ст.
Убога А.П., Вишенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, педагог-організатор.
Формування готовності школярів до безпечної життєдіяльності в умовах загальноосвітнього навчального закладу - посібник – Бориспіль: районний методичний кабінет, 2015. – 66 с.
Гелевешко Тетяна Миколаївна
Гнідинська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика, заступник директора з виховної роботи
Кудько Ніна Григорівна
Гнідинська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика, директор школи
Поєднання традиційних та інноваційних методів виховання в учнівському самоврядуванні: Посібник
Досвід організації діяльності учнівського об’єднання „ВІЧЕ", якому минає 13 років. Висвітлено методику рейтингового змагання у школі ІІ-ІІІ ступенів за „Орієнтиром „ВІЧЕ" та у школі І ступеня – на казковому тлі „Хай кожен з нас уміло й гоже повернути булаву Котигорошку допоможе". Використано дігностично-проектуючий комплекс „Універсал" В.О.Киричука як інструмент проектних методик по виявленню і розвитку лідерських, творчих, особистісних рис учнів в умовах самоврядування.
Рекомендовано організаторам учнівського самоврядування.
Кудько Ніна Григорівна
Гнідинська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика, директор школи, вчитель київщинознавства
Я в світі щиро працював, я сіяв те, що бог послав: Тематична виховна година до 170-ої річниці від дня народження П.П.Чубинського
Поетичний виклад для учнів середнього та старшого шкільного віку сторінок біографії Павла Чубинського, його особистий внесок у розвиток українського фольклору та етнографії. Сценарій включає інсценізовані „Казку про Кіндрата" та казку-скоромовку „Дід і баба", спогади про П.П.Чубинського односельців, авторську пісню Н.Кудько та Я.Майковича „Гай Чубинського".
Рекомендовано для класних керівників, вчителів київщинознавства, екскурсоводів шкільних музеїв
Лесик Інна Анатоліївна
Кіровська ЗОШ І-ІІІ ступенів, заступник директора з виховної роботи
Від учня школи - до соціально адаптованої особистості: Конкурсна робота
Представлено учнівський проект та авторську виховну програму „Не просто дитина, а особистість". У матеріалах висвітлено систему діяльності учнівської організації „Шкільна республіка", співпрацю з шкільною та батьківською радами, громадськими організаціями села, районною Радою лідерів. Громадянські та правові аспекти програми включають функціонування музеїв „Освіти села", „Село милосердя", клубу Активних правознавців, щорічного фестивалю „Берегиня".
Рекомендовано для педагогів, які координують виховну роботу, організаторів та лідерів учнівського самоврядування
Панченко Галина Володимирівна
Щасливський НВК, педагог-організатор
Країна дитячих мрій: Інформаційна збірка
Висвітлено діяльність дитячої організації „Барвінкова країна". Подається структура учнівського самоврядування, форми роботи з молодшими школярами. Система самоврядування дозволяє розвинути широкий діапазон діяльності, створює сприятливі умови для розвитку лідерства, самовираження і прояву інтересів кожної дитини, її самостійності, творчої ініціативи, активної життєвої позиції. Усі дійства в „Барвінковій країні" проводяться у формі гри, яка проходить у кілька турів. Заслуговує на увагу атрибутика, рейтингова система визначення переможців, розробки нагородних грамот та призів. Все це дає можливість дітям відчути, що школа їх дім і вони в ньому – господарі.
Для координаторів учнівського самоврядування, педагогів-організаторів, класних керівників, учнів-лідерів
Пасько Людмила Анатоліївна
Глибоцька ЗОШ І-ІІІ ступенів, заступник директора з виховної роботи
Для злагоди, для щастя, для привіту гніздо родинне – вища сутність світу: Збірка. Мультимедійний диск
Презентовано досвід роботи школи за напрямом „Інтеграція зусиль школи, сім’ї і громадськості як умова розвитку особистості учнів". Представлено мультимедійну презентацію співпраці Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів з батьками та громадськістю, аналітичні, методичні матеріали досвіду роботи за авторською програмою „Педагогічна культура сучасної сім’ї", сценарій шкільного свята „Родина року - 2009", практичні заняття з учасниками обласного семінару методистів та заступників директорів з виховної роботи.
Рекомендовано для заступників директорів з виховної роботи, класним керівникам, головам батьківських рад
Пасько Людмила Анатоліївна
Глибоцька ЗОШ І-ІІІ ступенів, заступник директора з виховної роботи
Чигрин Тетяна Володимирівна
Районний методичний кабінет, методист
Районний огляд-конкурс кабінетів виховної роботи: Методично-консультаційна збірка
У світлі Програми „Основні орієнтири виховання учнів 1-12-х класів загальноосвітніх навчальних закладів" формування шкільного виховного простору є основою життєдіяльністю виховної системи закладу. Його інформаційне середовище - це кабінети, класи, стенди, Інтернет-сайти, медіа центри, ін. сприяють взаємодії учасників виховного процесу.
Огляд-конкурс проводиться з метою підвищення ефективності форм виховної роботи, стимулювання модернізації матеріально-методичної бази кабінетів виховної роботи.
У збірку вміщено розроблені авторами нормативно-методичні матеріали: Положення про огляд-конкурс кабінетів виховної роботи, накази, критерії на рейтинговій основі.
Рекомендовано методистам, що координують виховну роботу. Автори сподіваються, що даний огляд-конкурс стане стимулом до створення інформаційно-виховного середовища, забезпечення його відкритості та доступності для громадськості
Ярошенко Любов Василівна
Гнідинська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Петра Яцика, вчитель київщинознавства, науковий керівник етнографічного музею „Берегиня"
Пливе стібок з любов’ю до стіночка…:Збірка
Представлено досвід роботи шкільного музею „Берегиня", про який, відвідавши у 1988 році, Василь Скуратівський писав: „Стаю на коліна і слізно молюся: Світлице моя рідна, ти нагадала мені і матір, і батька, і калину під вікном… нехай завжди світиться рідним вогником посвіт нашого Духа". Автор збірки, знавець фольклору і вишивки рідного краю, пропонує увазі читачів розвідку про давні українські традиції, яких дотримувалися при творенні рушників, а також фотоопис гнідинських рушників.
Рекомендовано керівникам гуртків, екскурсоводам шкільних музеїв, вчителям київщинознавства
|