Правила вступу до ВНЗ - 2015: основні новації
Перший заступник міністра освіти Інна Совсун під час брифінгу в Будинку Уряду розповіла про основні новації умов прийому абітурієнтів до вищих навчальних закладів на 2015 рік, які затверджені Міністерством освіти і науки і будуть опубліковані після реєстрації у Міністерстві юстиції.
За словами заступника міністра нові умови прийому приймалися з урахуванням аналізу попередньої практики і проблем, які могли виникати при вступі, а також в світлі нового закону "Про вищу освіту", який наклав нові зобов’язання і права на всіх сторін майбутньої вступної кампанії.
Перший заступник Міністра зазначила, що умови прийому до вищих навчальних закладів на наступний рік містять ряд новацій. Зокрема, чітко встановлені обмеження на прийом сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання: виші прийматимуть у абітурієнтів сертифікати ЗНО лише поточного навчального року.
"Тобто абітурієнти, які здавали ЗНО в минулому році повинні будуть перереєструватися на проходження ЗНО знову - в 2015 році", - зазначила Совсун.
Вона також пояснила, що це правило пов’язане з декількома факторами. За її словами, запроваджена в 2010 році практика використання сертифікатів ЗНО попередніх років, була нелогічною.
"Результат ЗНО є рейтинговим, тобто він вимірює рівень знань вступника порівняно з рівнем інших вступників поточного навчального року. Тому оцінки двох років порівнювати нелогічно", - повідомила Інна Совсун.
Ще однією причиною запровадження однорічних сертифікатів є зміна методики розрахунку результатів зовнішнього незалежного оцінювання. Посадовець зазначила, що раніше в умовах прийому встановлювався мінімальний прохідний бал на рівні 124, а для профільних предметів – на рівні 140.
Українським центром оцінювання якості освіти було прийнято рішення про застосування у наступному році принципу "склав/не склав" для тесту ЗНО: тобто буде встановлюватися мінімальна кількість балів для ЗНО, і якщо абітурієнт її не набере, то тест вважатиметься не складеним.
"Тобто ті люди, які набирають меншу за необхідну кількість балів, не отримують сертифікат, а їх бали не переводяться в 200-бальну рейтингову шкалу", - наголосила Інна Совсун.
Результати учасників ЗНО, які отримають більшу ніж мінімальна визначена кількість балів, будуть визначені за рейтинговою шкалою від 100 до 200 балів, а це означає, що 101 бал – це вже прохідний бал, і дає право вступу до вищого навчального закладу.
Саме тому в умовах прийому до ВНЗ на 2015 рік немає встановлених мінімальних прохідних балів. Будь-хто, хто має сертифікат ЗНО, матиме право для участі у вступній кампанії. Ті, хто тест не складуть сертифікат ЗНО з певного предмета не отримають.
Разом з цим в умовах прийому збережено право для вищих навчальних закладів встановлювати мінімальний прохідний бал. Це надасть право "сильнішим" вишам встановити вищий прохідний бал для того, щоб спростити роботу із обробкою документів вступників, не приймаючи документи абітурієнтів з нижчими балами.
"Тому абітурієнтам, які будуть готуватися до вступу в 2015 році, треба уважно ознайомитися відповідною інформацією про прохідні бали, яка буде розміщена на сайтах вишів", - наголосила Інна Совсун.
Іншою новацією вступної кампанії, пов’язаною з новим законом "Про вищу освіту", є вимога про присвоєння різним складовим конкурсного бала певних коефіцієнтів в залежності від пріоритетності предмета. Перелік предметів, із яких потрібно пройти ЗНО, формується самими вузами.
"Залежно від того, який предмет є пріоритетом для вступу на ту чи іншу спеціальність, визначаються різні коефіцієнти. При цьому сума коефіцієнтів, які присвоюються кожній складовій, повинна бути не більша одиниці", - пояснила заступник міністра.
За матеріалами http://osvita.ua/
|