Година пам'яті «В’язні нацистських таборів»
Під такою назвою 11 квітня в Старинській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася година пам’яті для учнів 5-11 класів, яку підготували учні 8 класу та класний керівник Малишко Любов Миколаївна.
Страшні події відійшли в далеке минуле, але в серцях прийдешніх поколінь залишається пам'ять назавжди. У сучасному житті майже нереальним постає інформація з історії Європи ХХ століття. Та коли поняття «фашизм», сцени насильства чи «ужастиків» комп’ютерних ігор, повідомлень з «гарячих точок» воєнних дій все ж входять у свідомість дитини, – фантазія й реальність підміняють одне одного. Що ж було насправді жахливого?
Розповісти про ганебність війни, попрані права, честь та життя мільйонів людей, закатованих в концентраційних таборах – взяли сміливість на себе підлітки. Школярі слухали розповіді про дорослих та дітей – в’язнів концентраційних таборів. В таборі «Аушвіц» було знищено 4 млн. людей, «Освенціум» – 3,5 млн., «Треблінка» – 850 тис., «Белжець» – 434 тис., «Собібор» – 250 тис., «Майданек» – 80 тис., «Бухенвальд» – 50 тис.,
Недалеко від міста Рига в 1941-1944 рр. діяв дитячий концтабір «Саласпілс». Щорічно закатовували більше п’яти тисяч дітей, а новонароджених – по 150 дітей за день. Людей вішали, отруювали в газових камерах, топили в гної, знущалися, як могли. За даними Німеччини, всього страчено в таборах 5,7 млн. громадян бувшого Радянського Союзу.
Учні мали змогу побачити фотоматеріали на слайдах, переглянути фільми про Треблінку та Освенціум – міста, де знаходилися камери смертників.
Пам’ять про невинно загиблих вшанували хвилиною мовчання.
|