Зоряне небо – невеличка частина безмежного космосу. Жителі Землі з давніх-давен дивилися на нього з неабиякою цікавістю і тривогою. А що там далі? Чи є десь ще істоти, схожі на нас? Чого чекати від космосу – добра чи зла? Лише в 60-х роках XIX століття людина вперше подолала земне тяжіння і зробила перші кроки в космосі. 12 квітня 1961 року космонавт Юрій Гагарін на кораблі «Восток» з космодрому «Бойконур» вперше у світі здійснив орбітальний обліт Землі, який тривав 108 хвилин.
З того часу минуло 55 років, було здійснено ще багато польотів, більш складних і тривалих. Космічна наука крокує вперед, але космос все ж залишається таємничим, нерозгаданим, манить до себе.
Щоб дізнатися більше про космічні дослідження,відкриття у космосі, учні шостих класів Щасливського НВК відвідали Київський планетарій, де мали змогу переглянути кінофільм «Скарби Всесвіту», під час перегляду якого вирушили подорож окремими галактиками, познайомилися з планетарними туманностями. За допомогою космічного телескопа Хаббла стали дослідниками таємниць всесвіту, побачили планетарні туманності Равлик, Голова Відьми, Душа і Серце та інші, познайомилися з чорною дірою, яка з величезною швидкістю рухається нашою Галактикою.
Учні також мали змогу відвідати виставку унікальних історичних експонатів присвячену 55-тій річниці польоту в космос Юрія Гагаріна, прослухали лекцію про українських дослідників космосу.
Поїздка до планетарію не залишила нікого байдужим, збагатила дітей знаннями, наштовхнула на пошуки.
За матеріалами: http://www.nvk-schaslyve.com.ua/ |